logo

کفشور ها همان دریچه هایی هستند که ما هر روز ممکن است آن را در خانه های خود ببینیم. کفشور ها معمولا در مدل های مختلفی طراحی می شوند و با ایجاد سوراخ هایی درون سطح آن، باعث می شوند تا آب به راحتی عبور کند. این قطعه های مهم که در هر خانه ای وجود دارد، شامل دو نوع کفشور نقطه ای و کفشور خطی است و می تواند از جنس های مختلف و در رنگ های متفاوت طراحی شود. دریچه ای کوچک در کف زمین تعبیه می شود که آب جمع شده به فاضلاب منتقل شود. در ادامه با بررسی بیشتر در باره کفشورها، بهترین نوع کفشور تولید شده توسط شرکت گاتیران را معرفی می کنیم.

%D9%86%D9%82

مدل های اولیه کفشور پلاستیکی بودند و سال ها فقط مدل پلاستیکی در بازار موجود بود. بعد از گذشت چندین سال پای دکوراسیون داخلی به حمام و سرویس های بهداشتی نیز کشیده شد که حاصل آن کفشور های استیل بودند.

کفشور استیل به دلیل مقاومت در برابر مواد اسیدی و شوینده ها بهترین جایگزین برای کف شورهای پلاستیکی هستند و از نظر زیبایی نیز به مراتب از کفشورهای پلاستیکی جلوه بهتری دارند. (شما می توانید برای سفارش کفشور استیل با ابعاد و ویژگی های مناسب محیط خود از این لینک سفارش خود را ثبت کنید و یا با شماره ۰۹۱۲۳۰۴۸۷۶۶ تماس حاصل فرمایید.)

%D8%AE%D8%B7

اهمیت کفشور

کفشور ها جزئی مهم از قسمت های مختلف خانه هستند و شما می توانید آن را در قسمت های مختلف خانه مشاهده کنید. حمام ها، دستشویی ها، بالکن ها، آشپزخانه ها، حیاط و حتی اتاق ها و سالن ها. می توان آن را در هر جایی مشاهده کرد.

از آن جایی که سطوح خانه ها صاف هستند، اگر موادی مایع گونه روی آن ریخته شود، امکان خشک شدن آن وجود ندارد و شما مجبور خواهید بود آن را بردارید و یا با استفاده از کفشور ها، آب یا آن مایع را به سمت لوله های فاضلاب هدایت دهید.کفشورها می توانند این آب را به درون چاه ها و یا لوله های فاضلاب هدایت کنند.

از دیگر مواردی که می توان برای اهمیت کفشور ها گفت، این است که این قطعات می توانند باعث زیبایی طراحی داخلی و دکوراسیون خانه ها بشوند. کفشور ها می توانند برای دکوراتیو کردن محیط خانه نیز به کار روند و با توجه به جنس و رنگ های خاص آن، در زیباتر کردن محیط استفاده شوند.

انواع کفشور

کفشور نقطه ای:

کفشور نقطه ای همان کفشور های اولیه و قدیمی است که همیشه در محیط خانه می دیدیم. برای استفاد از این نوع کفشور، ایجاد شیب ملایم در همه ی جهات دیوار در کف محیط به سمت کفشور لازم است و ایجاد چنین شیبی کار آسانی نیست و زمان بر می باشد.

download 1 1

کفشور خطی:

برای تخلیه حجم زیاد آب، کفشور های نقطه ای جواب گو نیستند. کفشور خطی به دلیل بزرگتر بودن، حجم آب بیشتری را تخلیه می کند. کفشور خطی بیشتر در پارکینگ، استخر، حمام های لوکس و مکان های عمومی استفاده می شود.

%D8%AE%D8%B7%DB%8C %D8%A7%D8%B3

از انواع کفشور های خطی می توان به کفشور خطی فول استیل، کفشور خطی استیل گریل، کفشور خطی سنگ خور، کفشور خطی سرامیک خور و… اشاره کرد.

کفشور های سرامیک خور و سنگ خور همان کفشور های ساده یا کفشور خطی هستند با این تفاوت که وسط آن ها سرامیک قرار می گیرد و دور تا دورکفشور برای تخلیه آب به کار گرفته می شود. با این کار کفشور با سرامیک اطراف خود هم شکل می شود حالت مخفی دارد.

%D8%B3%D9%86%DA%AF

این کفشور ها می توانند در اندازه ها، طرح ها و رنگ های مختلفی تولید شوند. به همین خاطر شما می توانید متناسب با ابعاد اتاق ها و یا ظاهر کفشور ها، انتخاب های گوناگونی داشته باشید. انواع کفشورها می توانند از نظر ظاهری به دو قسمت مات و براق تقسیم بندی شوند. (شما می توانید برای سفارش کفشور خطی با ابعاد و ویژگی های مناسب محیط خود از این لینک سفارش خود را ثبت کنید و یا با شماره ۰۹۱۲۳۰۴۸۷۶۶ تماس حاصل فرمایید.)

ویژگی های کفشور

نصب آسان:

کفشور ها می توانند به آسانی در قسمت کف قرار گیرند. با توجه به مدل های مختلف کفشور ها، می توان آن ها را در قسمت های مختلف خانه جایگذاری نمود.

ایمنی:

قالب کفشور ها به گونه ای طراحی می شوند تا از آسیب های فیزیکی ناشی از لیز خوردن و … جلوگیری شود.

خلاقیت:

در تولید کفشور، امروزه خلاقیت وجود دارد و شما می توانید آن را در انواع گوناگون کفشور ها مشاهده کنید.

از دیگر ویژگی های کفشور ها می توان به جنس آن اشاره نمود. معمولا جنس به کار رفته برای تولید کفشور، به گونه ای انتخاب می شود تا از زنگ زدگی توسط آب جلوگیری شود. همین طور جنس کفشور معمولا از مواد فلزی محکمی با طول عمر بالا می باشند که می توانند در برابر زنگ زدگی و … برای سال های طولانی مقاومت کنند.

مزیت کفشور های سوپاپ دار

در کفشورهای جدید یک سوپاپ در آنها تعبیه شده که مزیت بسیار مهمی نسبت به کفشور های قدیمی ایجاد کرده است. این سوپاپ همیشه بسته است و فقط زمانی که وزن آب برای تخلیه شدن روی آن قرار می گیرد باز می شود.

سوپاپ کفشور های جدید که مانع ورود حشرات می شود، این ویژگی مهم در کفشورهای سوپاپ دار باعث می شود که بوی نامطبوع فاضلاب به هیچ عنوان راهی به بیرون پیدا نکند و مزیت دیگر اینکه راه اصلی ورود حشرات به منزل شما همیشه بن بست است.

%D8%B3%D9%88

چند نکته در مورد خرید انواع کفشور

حتما در زمان انتخاب انواع کفشور به طرح و نقش آن دقت کنید که حتما با منزل شما و حیاط و… جور باشد و به هم بخورند و بد نمایی نکند چرا که این وسیله کوچک می تواند تاثیر بسزایی در زیبایی منزل داشته باشد.

اینکه حتما با توجه به میزان آبریز هر مکانی ازانواع کفشور مناسب همان مکان استفاده کنید مثلا در جاهایی مثل استخر ها و حیاط های بزرگ از کفشور خطی استفاده نمایید.

اگر در حیاط منزلتان یا در مکان هایی که با آفتاب مستقیم سر و کار دارند، می ‌خواهید کفشور نصب کنید از انواع پلاستیکی آن استفاده نکنید چرا که کف شور حیاط پلاستیکی در مدت کوتاهی توسط آفتاب کیفیت و متریال و سختی خود را از دست می دهند.

شرکت گاتیران تنها شرکت تولید کننده ی کفشور های خطی شیب دار می باشد، این شیب ایجاد شده در کفشور های خطی گاتیران، موجب تخلیه آب سریع تر می شود. در کفشور های خطی بدون شیب، به دلیل سطح صاف کفشور مقداری از آب درون کفشور باقی می ماند و نکته حائز اهمییت جهت رفع این مشکل، استفاده از کفشور های خطی شیب دارمی باشد. شرکت گاتیران تنها شرکت تولید کننده ی کفشور های خطی شیب دار در ایران می باشد.

برتری کفشور های خطی شیب دار در تخلیه ی آب به دلیل طراحی شیب موجود در خود کفشور است که است که آب را به طور کامل و سریع به درون فاضلاب هدایت می کند و قطره ای آب درون کفشور باقی نمی ماند. (شما می توانید برای سفارش کفشور خطی شیب دار با ابعاد و ویژگی های مناسب محیط خود از این لینک سفارش خود را ثبت کنید و یا با شماره ۰۹۱۲۳۰۴۸۷۶۶ تماس حاصل فرمایید.)

%D8%B4%DB%8C%D8%A8

%D8%A7%D8%B3%D8%AA

شرکت گاتیران اقدام به تولید کفشور هایی با کیفیت و ظرافت طراحی خاص نموده. شما می توانید جهت سفارش هر کدام از کفشورهای نام برده با ابعاد و سایز های دلخواه روی لینک زیر کلیک کنید:

سفارش کفشور

همچنین برای ثبت سفارش خود می توانید با شماره زیر تماس بگیرید:

۰۹۱۲۳۰۴۸۷۶۶

placeholder
معرفی مناسب ترین کفشور
تفاوت کفشور خطی استیل و پلاستیکی