logo

کفشور ها رابط میان کف ساختمان ها و لوله های فاضلاب هستند و در تمام قسمت هایی که نیاز به تخلیه آب وجود دارد، دریچه ای کوچک در کف زمین تعبیه می شود که آب جمع شده به فاضلاب منتقل شود.

چگونه بهترین کفشور را انتخاب کنیم؟

انتخاب کفشور برای ساختمان در ظاهر تصمیم ساده و راحت است اما امروزه با توجه به گسترش انواع کفشور و ساخت مدل های متفاوت آن بیش از پیش دارای اهمیت است. در این مقاله از گاتیران به بررسی چند نکته بر اساس تجربه به دست آمده آورده شده است، می پردازیم. (همچنین شما می توانید با استفاده از این لینک مشخصات خود را به رایگان ثبت کرده تا از مشاوره کارشناسان ما بهره گیرید و یا با شماره ۰۹۱۲۳۰۴۸۷۶۶ تماس حاصل فرمایید.)

انتخاب کفشور نقطه ای یا کفشور خطی:

کفشور ها تنوع بسیار زیادی دارند از جمله کفشور استیل، کفشور خطی، کفشور سرامیک خور، کفشور استیل گریل و… اما همه ی آن ها واقعاً به دو نوع تقسیم می شوند که شامل کفشور های نقطه ای و کفشور های خطی می باشند.

کفشور های نقطه ای:

کفشور های نقطه ای رایج ترین نوع کفشور ها هستند و همان چیزی هستند که ما عادت داریم در محیط حمام، پارکینگ، کف آشپزخانه و… ببینیم. آن ها به طور معمول در وسط کف محل مورد نظر قرار دارند و می بایست به منظور تخلیه صحیح آب از تمامی جهات در کف نسبت به آن یک شیب ملایم اعمال شود. در واقع سطح کف همانند یک قیف با شیب آرام عمل کرده که آب را به کفشور منتقل کرده و سپس کفشور آب را به داخل فاضلاب هدایت می کند. نکته ی حائز اهمیت در انتخاب کفشور نقطه ای مربع در مقابل یک کفشور نقطه ای گرد شکل هندسی سرامیک های کار رفته در محل است که اگر سرامیک ها مربع باشند، کفشور های نقطه ای با طرح مربع انتخاب بهتری هستند زیرا در این صورت نصب کننده مجبور به ایجاد برش های گرد روی کاشی یا سرامیک مربع ایجاد کند. (شما می توانید برای سفارش کفشور نقطه ای با ابعاد و ویژگی های مناسب محیط خود از این لینک سفارش خود را ثبت کنید و یا با شماره ۰۹۱۲۳۰۴۸۷۶۶ تماس حاصل فرمایید.)

%DA%A9%D9%81%D8%B4%D9%88%D8%B1 %D9%86%D9%82%D8%B7%D9%87 %D8%A7%DB%8C

کفشور های خطی:

همانطور که از نام این نوع کفشور ها پیداست، کفشور های خطی طولانی و باریک بوده که بسته به نیاز و محیطی که در آن استفاده می شوند دارای طول های مختلفی هستند. کفشور های خطی در چند سال اخیر بسیار محبوب شده اند. این نوع کفشور ها ممکن است در وسط کف قرار بگیرند اما معمولا در امتداد یک دیوار قرار می گیرند. طراحی و قرارگیری کفشور خطی به این صورت است که کل کف سطح مورد نظر به آرامی و به طور یکنواخت تنها با یک شیب ملایم به سمت  کفشور ساخته می شود. (شما می توانید برای سفارش کفشور خطی با ابعاد و ویژگی های مناسب محیط خود از این لینک سفارش خود را ثبت کنید و یا با شماره ۰۹۱۲۳۰۴۸۷۶۶ تماس حاصل فرمایید.)

%DA%A9%D9%81%D8%B4%D9%88%D8%B1 %D8%AE%D8%B7%DB%8C 1

نکته حائز اهمیت در خصوص کفشور نقطه ای و کشور خطی این است که هر دو نوع کفشور، آب را با کارایی برابر تخلیه و به مجرا های خروجی هدایت می کنند. درصورتی که مقدار زیادی آب به طور غیر معمول در سطح نداشته باشید، می توانید از هر کدام از این کفشور ها به صورت انتخابی استفاده نمایید، هردو کارایی یکسان دارند. در بیشتر موارد هزینه کفشور نقطه ای کمتر از کفشور خطی است.

کاشی های بزرگ یا کاشی های کوچک:

مهمترین تغییری که در انتخاب کفشور خطی حاصل می شود این است که شما می توانید از کاشی های بزرگتر روی کف استفاده کنید. از آنجا که کل کف در یک جهت به طور مساوی شیب دارد، می توان کاشی با هر اندازه را روی کف نصب کرد. می توانید از کاشی های کوچک و یا کاشی های بزرگتر استفاده کنید. استفاده از کاشی های بزرگ به شما این امکان را می دهد که از همان کاشی هایی که در دیوار محیط به کار بردید در کف نیز استفاده کنید که از منظر طراحی این موضوع، ظاهر بی نقص تری ایجاد می کند و می تواند به بزرگتر نشان دادن فضاهای کوچک کمک کند.

%DA%A9%D9%81%D8%B4%D9%88%D8%B1 %D8%AE%D8%B7%DB%8C %D8%B3%D8%B1%D8%A7%D9%85%DB%8C%DA%A9 %D8%AE%D9%88%D8%B1

به دلیل اجبار برای اعمال شیب قیف گونه (شیب در چهار جهت) در استفاده از کفشور نقطه ای، بهتر است از کاشی های کوچکتر در کف استفاده شود. در بیشتر موارد توصیه می شود  وقتی کفشور نقطه در کف دارید از کاشی های بزرگتر از ۱۰×۱۰ سانتی متر استفاده نکنید. سرامیک ها باید به صورت صاف روی زمین قرار بگیرند و شما نمی توانید یک کاشی مسطح بزرگ در کف یک طبقه قرار دهید که شیب متفاوت با شیب سطح ایجاد کند. بسیاری از افراد ترجیح می دهند کفشور را با کاشی های کوچکتر محسوس کرده و آن را متفاوت از بقیه سرویس های بهداشتی جلوه دهند، بنابراین کفشور نقطه ای انتخاب خوبی است.

%DA%A9%D9%81%D8%B4%D9%88%D8%B1 %D9%85%D8%B1%D8%A8%D8%B9 %D8%A7%D8%B3%D8%AA%DB%8C%D9%84

دکور کفشور یا کفشور نامرئی:

پس از تصمیم گیری برای استفاده از کفشور نقطه ای یا کفشور خطی، مرحله آخر انتخاب سبک یا طرح کفشور است. کفشور، بخشی از فاضلاب است که دیده می شود و شما می توانید آن را متناسب با سبک محیط انتخاب کنید. توصیه می کنیم به عنوان مثال برای سرویس های بهداشتی یک کفشور مناسب با بقیه وسایل انتخاب کنید تا همه به هم متصل شوند و یک هماهنگی زیبایی را حاصل کنند. بنابراین اگر سر دوش شما طرح کروم هستند، پس باید کفشور شما نیز مناسب باشد تا ظاهر کامل بی نقص داشته باشد. در مورد سبک، این یک انتخاب کاملا شخصی است. گزینه های زیادی در دسترس است و جدیدترین محصولات تولید شده توسط شرکت گاتیران ارائه شده که از سبک های قدیمی و تکراری متمایز هستند.

%DA%A9%D9%81%D8%B4%D9%88%D8%B1 %D8%A7%D8%B3%D8%AA%DB%8C%D9%84 1

یکی دیگر از گزینه های بسیار زیبا، استفاده از کفشور سرامیک خور یا کفشور سنگ خور می باشد. در این حالت، همان سرامیک یا سنگ که در کف محیط استفاده می شود به یک سطح جامد در بالای کفشور چسبانده می شود و آب به راحتی در اطراف لبه های کفشور کاشی خور تخلیه می شود. سطح کفشور به صورت یکپارچه با بقیه کف سطح ترکیب شده و تقریباً نامرئی می شود.

در آخر پیشنهاد می کنیم قبل از شروع ساخت، انتخاب کفشور مورد نظر را به عنوان بخشی از مرحله طراحی در نظر بگیرید، زیرا می تواند بر روی محل لوله کشی تأثیر بگذارد. هنگامی که لوله کشی در محل قرار گرفت تعداد گزینه ها کاهش می یابد، بنابراین از قبل برنامه ریزی کنید.

شرکت گاتیران اقدام به تولید کفشور هایی با کیفیت و ظرافت طراحی خاص نموده. شما می توانید جهت مشاهده محصولات و سفارش کفشور مورد نیاز خود با ابعاد و سایز های متفاوت روی لینک زیر کلیک کنید:

سفارش کفشور

همچنین برای ثبت سفارش خود می توانید با شماره زیر تماس بگیرید:

۰۹۱۲۳۰۴۸۷۶۶

کفشور خطی و انواع موارد استفاده
کفشورهای محبوب گاتیران